SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-Wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-16:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-16:00


Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład z historii sztuki z cyklu Forum Sztuki i Artystów,


pt.: NEOGOTYK W ARCHITEKTURZE PAŁACOWEJ I DWORSKIEJ NA POMORZU.


Tematem zajęć będzie jeden z ciekawszych i reprezentacyjnych stylów architektonicznych, który odcisnął silne piętno na architekturze XX wieku. Neogotyk, to kierunek którego początki sięgają połowy XVIII wieku, a największy rozwój przypada na okres XIX i XX stulecia. Styl ten występował również na Pomorzu, które związane było kulturowo z obszarem wpływów niemieckich, a tam właśnie neogotyk uznano za styl narodowy. W oparciu o przykłady architektury rezydencjonalnej z tych terenów ukazane zostanie zainteresowanie epoką średniowiecza, a dokładniej gotyku, sposób adaptowania form neogotyckich w budowlach pałacowych i dworskich oraz działalność architektów związanych z środowiskiem Karla Friedricha Schinkla.

Spotkanie odbędzie się w Białym Spichlerzu w sobotę 7 MARCA o godzinie 10.00.

Serdecznie zapraszamy

WięcejNEOGOTYK W ARCHITEKTURZE PAŁACOWEJ I DWORSKIEJ NA POMORZU

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Słupsku
oraz
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

zapraszają na wykład

XII-wieczne piractwo Słowian bałtyckich

Wykład wygłosi Rafał Foltyn, doktorant Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku, Sala Rycerska
4 marca 2020 roku (środa) godz. 17:00.

WSTĘP WOLNY.

WięcejXII-wieczne piractwo Słowian bałtyckich

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
zaprasza na spotkanie z cyklu
Służby mundurowe, historia i technika

Wojciech Wachniewski

wykład pt.

"Wilhelm Gustloff. Był sobie wycieczkowiec z Hamburga"

 w sobotę, 7 marca 2020 o godzinie 12.00
w Białym Spichlerzu
Sala im. Barbary Zielińskiej

Wstęp wolny

Jak pisze Wojciech Wachniewski "Wycieczkowiec "Wilhelm Gustloff" straszliwie zapisał się w historii dwudziestego stulecia. Wszyscy pamiętają jego tragiczny koniec, a przecież zanim rozpętało się piekło drugiej wojny światowej - ten hamburski motorowiec zdołał pokojowo przesłużyć z górą pół tysiąca dni (ponad 130 razy dłużej od "Titanica", z którym się go wciąż porównuje). Rejsy na jego pokładach potrafiły być całkiem interesujące. Ciekawy był również sam statek, obciążony - jak chcą niektórzy - pewnego rodzaju klątwą. Czego złego by jednak nie powiedzieć o kremowym statku od Blohma i Vossa - to warto zapamiętać, że był to pierwszy w historii żeglugi pasażerskiej nowoczesny, specjalnie zaprojektowany, jednoklasowy wycieczkowiec morski średniego zasięgu."

WięcejSłużby mundurowe, historia i technika:

 

MUZEUM POMORZA ŚRODKOWEGO W SŁUPSKU
zaprasza
na grę miejską
"Jedyne wyjście"

 

Początek gry jest jednocześnie zakończeniem Korowodu Witkacego. Start o godzinie 13:00, ul. Wojska Polskiego, obok napisu I love Słupsk.
Uczestnikom zostaną wręczone koperty, których niejasna zawartość prowadzić będzie graczy poprzez kolejne etapy zabawy. Rozgrywka, doprowadzając do celu, pozwoli na zapoznanie się z ciekawostkami z życia Witkacego. A co będzie jej końcem? Dowiedzą się tylko wytrwali uczestnicy.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

WięcejGra miejska

WięcejGra miejska