Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-Wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-16:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-16:00


Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku informuje,
że w dniu 12.02.2020 r. o godz. 17.00 w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera odbędzie się
„Koncert dla Przyjaciół Muzeum”.
Wystąpi Joanna Złotowska (fortepian i śpiew) z repertuarem poetycko-muzycznym.

Koncert został specjalnie przygotowany i jest dedykowany wszystkim darczyńcom muzeum, sponsorom, członkom Stowarzyszenia Przyjaciół MPŚ w Słupsku. Jest on podziękowaniem
za zaangażowanie i entuzjazm dla wszystkich wspierających działania Muzeum Pomorza Środkowego
w Słupsku.

Katedra Filologii Polskiej w Instytucie Filologii Akademii Pomorskiej w Słupsku wspólnie z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Fundacją PRODIRE i Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk zaprasza na dwudzieste szóste spotkanie z cyklu Słupskie Czwartki Literackie. Spotkanie odbędzie się w drugi czwartek miesiąca, tj. 13 lutego 2020 r. o godz. 16:30 w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera w Słupsku.


Bohaterem XXVI SCL będzie Zenon Marian Lasoń, który przedstawi swoje wiersze opublikowane w antologii poezji pt. „Pola zlewają się z niebem”.

Zenon Marian Lasoń, poeta, muzyk, autor wielu ballad patriotycznych, urodził się 27 lipca 1944 r. w Srokowie k. Radomska. Ukończył Technikum Mechaniczno-Elektryczne w Gdańsku (1975). Ze Słupskiem jest związany od wczesnego dzieciństwa, czyli od roku 1949. Przez całe dorosłe życie czynnie uczestniczył i nadal uczestniczy w życiu społecznym miasta. Za działalność solidarnościową od Prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Otrzymał również Odznakę za Zasługi dla Niepodległej oraz został wyróżniony Krzyżem Wolności i Solidarności. Za udział w budowaniu demokratycznych zasad obywatelskich w wyborach do Senatu i Sejmu otrzymał List Pochwalny z ramienia Senatu.
Zenon Marian Lasoń jest uczestnikiem grupy poetyckiej „Wtorkowe Spotkania Literackie”, która prężnie działa od 2001 roku przy Starostwie Powiatowym w Słupsku. Jego wiersze publikowane były we „Wsi Tworzącej” oraz w antologiach poezji sponsorowanych przez Starostwo Powiatowe. Jest również związany z Klubem Literackim „Wers” w Bytowie, gdzie w „Kurierze Bytowskim” zostawił swój ślad poetycki. Utwory jego są przepełnione bogatą paletą barw dotykających codziennej egzystencji i metafizyki. W poezji Zenona Lasonia jaśnieją promienie słońca i czuć głęboką czerń ziemi.

Rozmowę z poetą i promocję antologii wierszy poprzedzi koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Katarzyny Wołoszyn (śpiew) i Joanny Złotkowskiej (akompaniament).

Moderatorką spotkania będzie dr hab. Krystyna Krawiec-Złotkowska, prof. AP.

Współorganizatorem spotkania jest Herbaciarnia w Spichlerzu Richtera.

Wstęp wolny.

WięcejSłupskie Czwartki Literackie, spotkanie 26 - Zenon Marian Lasoń