SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 12:00-15:00
Środa-Niedziela: 11:00-18:00


We wtorek, 23 czerwca 2020
Biały Spichlerz
nieczynny z powodów technicznych.

Zapraszamy do zamku i młyna zamkowego.

Noc Muzeów to wyjątkowe wydarzenie, które co roku cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Słupska i regionu, pozwalając na niecodzienne zapoznanie się z działalnością oraz wieczorne zwiedzanie Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Proponując udział w wirtualnej Nocy Muzeów 2020 chcemy zrekompensować brak możliwości spotkania się na żywo.
Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się wszyscy na dziedzińcu przed Zamkiem Książąt Pomorskich, a tymczasem zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

18 maja 2020 r., w najbliższy poniedziałek, zapraszamy przed ekrany na Europejską Noc Muzeów 2020 w Słupsku!

Bądźcie z nami na naszym profilu na facebooku.

WięcejEuropejska Noc Muzeów 2020

 

Międzynarodowy Dzień Muzeów!

Corocznie 18 maja obchodzimy święto, które zostało ustanowione 28 maja 1977 roku w Moskwie przez Międzynarodową Radę Muzeów (ICOM) działająca przy UNESCO. Jego celem jest podkreślenie roli muzeów w kształtowaniu indywidualnej i zbiorowej odpowiedzialności za światowe dziedzictwo ludzkości.

Z Międzynarodowym Dniem Muzeów ściśle związana jest Noc Muzeów organizowana zazwyczaj w weekend poprzedzający 18 maja. Impreza ta daje publiczności możliwość bliższego poznania specyfiki pracy muzealników. W tym roku niestety imprezy na całym świecie musiały zostać odwołane. Działania przeniosły się w świat wirtualny. My także zapraszamy do śledzenia naszego internetowego wydarzenia, gdzie już od kilku dni udostępniamy nasze świąteczne, wieczorne posty.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów - i Muzealników - wszystkim obecnym i byłym pracownikom muzeów w Polsce i na świecie składamy najserdeczniejsze życzenia sukcesów i satysfakcji z pracy zawodowej, realizacji planów, pomyślności w życiu osobistym oraz dobrego zdrowia i uśmiechu na co dzień. Indywidualnych odwiedzających zapraszamy w nasze progi, gdyż udało nam się już otworzyć nasze siedziby w Słupsku, Klukach i Swołowie.

WięcejEuropejska Noc Muzeów 2020

 

WięcejEuropejska Noc Muzeów 2020

 

 

Z radością informujemy, żew sobotę, 16 maja 2020 roku otworzymy muzeum w Słupsku oraz oddziały w Klukach i w Swołowie. Obiekty będą udostępnione zwiedzającym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Obowiązywać też będzie specjalny, tymczasowy Regulamin Zwiedzania Muzeum, dostępny na stronie internetowej muzeum oraz we wszystkich budynkach. Niestety nieczynna będzie do odwołania wystawa "Słupsk – miasto i ludzie".

W maju i czerwcu 2020 roku muzeum w Słupsku otwarte będzie następująco:
poniedziałek: nieczynne
wtorek: 12:00-15:00 (dzień bezpłatny*)
środa-niedziela: 10:00-16:00
Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem muzeum.

*we wtorki w Zamku i Młynie udostępnione są do zwiedzania wystawy stałe oraz wystawy czasowe. W Białym Spichlerzu udostępniona jest wystawa stała na III i IV piętrze pt. "W nawiązaniu do Witkacego od XIX do XXI wieku". Wystawy prac Witkacego na I i II piętrze oraz wystawa "Słupsk – miasto i ludzie" na V piętrze będą zamknięte z powodów technicznych. Sklepiki muzealne będą zamknięte.

WięcejOtwieramy muzeum 16 maja!

 

Z przyjemnością informujemy, że przygotowujemy się do otwarcia muzeum w Słupsku oraz oddziałów w Klukach i Swołowie. Prawdopodobnie obiekty będą udostępnione zwiedzającym od przyszłego weekendu. Oczywiście zachowamy wszelkie zasady bezpieczeństwa. Proszę śledzić nasze strony internetowe, na których w najbliższych dniach podamy szczegóły dotyczące otwarcia i możliwości zwiedzania muzeum. Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.

WięcejNiedługo otwieramy!