„POLSKA SZKOŁA PLAKATU XXV.

WITKACJANA.

OD JANA MŁODOŻEŃCA DO KRZYSZTOFA GRZESIAKA”

Spichlerz Richtera - Herbaciarnia w Spichlerzu

Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 13 stycznia 2014 o godz. 12.00

Czas trwania wystawy do 16 marca 2014

PSP XXV Muzeum w Słupsku

Wystawa prezentuje ponad trzydzieści plakatów zaprojektowanych do spektakli teatralnych, ekspozycji obrazów lub fotografii Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego) dla polskich, włoskich i holenderskich instytucji z lat 1969-1995. Wśród wielu autorów plakatów warto wymienić najbardziej znanych: Tomasza Bogusławskiego, Jerzego Czerniawskiego, Grzegorza Marszałka, Jana Młodożeńca, Andrzeja Pągowskiego, Franciszka Starowieyskiego, Waldemara Świerzego, Wiesława Wałkuskiego, jak również pomorskiego artystę Krzysztofa Grzesiaka. Wszystkie dzieła pochodzą z kolekcji Muzeum Środkowego w Słupsku. Plakaty zostały darowane na rzecz słupskiego muzeum przez kolekcjonera Pana Piotra Dąbrowskiego, http://www.theartofposter.com/ i artystę Krzysztofa Grzesiaka, a część z nich była zaprojektowana na zamówienie Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Ekspozycja została zorganizowana z okazji 75 rocznicy śmierci Witkacego i 90-lecia muzealnictwa w Słupsku.

Wernisaż sponsoruje właściciel Herbaciarni w Spichlerzu p. Jarosław Rawski. Wystawę można oglądać w godzinach 10.30-20.00, wstęp wolny.

KATALOG DZIEŁ EKSPONOWANYCH

Fotorelacja z otwarcia wystawy

Opracowanie

komisarz wystawy, scenariusza i aranżacji Lucjan Hanak.

PSP XXV Muzeum w Słupsku