SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-Wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


 

GWIAZDKOWE PREZENTY Z MUZEALNYCH MAGAZYNÓW

 

 

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku postanowiło w tym roku wyręczyć świętego Mikołaja. W okresie od 5 do 23 grudnia, w dniach otwarcia Muzeum, pierwsze trzydzieści osób, które kupi bilet w kasie Zamku Książąt Pomorskich otrzyma trzy wydawnictwa z czeluści muzealnych magazynów. „Moi wnukowie twierdzą, że jestem świetnym świętym Mikołajem, a w moim zawodzie muszę ufać ekspertom” – mówi dyrektor MPŚ Mieczysław Jaroszewicz.

 

Słupskie muzeum wydało od początku swojego istnienia setki książek, katalogów, informatorów, folderów i plakatów. Niektóre z nich to prawdziwe skarbnice wiedzy o kulturze naszego regionu, twórcach ludowych mieszkających i goszczących na Pomorzu oraz artystach światowej sławy. Wiele z tych wydawnictw to prawdziwy „vintage”, sama ich forma stanowi atrakcyjny gadget (plakaty autorstwa Waldemara Świerzego) i pamiątkę mówiącą o historii naszego miasta.

 

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku to nie tylko największa na świecie kolekcja dzieł Witkacego i świetne wystawy. To także miejsce gdzie zawsze jesteśmy mile widziani.