SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 12:00-15:00
Środa-Niedziela: 11:00-18:00


 

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy 

 

„Mój nowy dom

– życie codzienne w Słupsku na fotografiach z lat 1945 – 1968" 

 

od 15.III do 25.IV.2010 r.

do Herbaciarni w Spichlerzu Richtera w Słupsku przy Rynku Rybackim 1. 

 

Image 

 

Wystawa przygotowana została wspólnie z przedstawicielami Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach obchodów 700-lecia naszego miasta.

 

Image 

 

Na wystawie zaprezentowane zostały fotografie mieszkańców Słupska dotyczące życia codziennego. Możemy zobaczyć zdjęcia ze ślubów, pogrzebów, świąt państwowych i religijnych, ze szkoły i z pracy, dzieci i dorosłych. Dzięki zdjęciom dowiemy się jak po II wojnie światowej wyglądało życie przyjeżdżających na tereny ziem północnych osadników - przesiedleńców, jak aklimatyzowali i urządzali swoje życie w nowym miejscu w tym przypadku w Słupsku. Zdjęcia, które zobaczymy to żywa karta historii powojennych lat.

 

Image 

 

Przy okazji wystawy apelujemy do mieszkańców naszego miasta o przynoszenie do muzeum materiałów i zdjęć związanych z życiem powojennym (głównie z lat 1945-65) m. in. zdjęć Słupska i jego mieszkańców, świadectw szkolnych, z lekcji religii, przydziałów zamieszkania, zaświadczeń z pracy, dyplomów, legitymacji, świadectw chrztu lub bierzmowania, przedmiotów użytkowych oraz elementów ubioru itp. Po zeskanowaniu zdjęcia i materiały zostaną oddane. Mile widziane są wszystkie dary.

 

Image