Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-Wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-16:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-16:00


 

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

serdecznie zaprasza na otwarcie

„Wystawy jubileuszowej z okazji XX – lecia Pracowni Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury“

7 listopada 2009 r. o godz. 12.00

do Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

 

Wystawa zorganizowana jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska - Macieja Kobylińskiego i Marszałka Województwa Pomorskiego Jana Kozłowskiego. 

Image

Pracownia Batiku Słupskiego Ośrodka Kultury istnieje od 1989 roku a stworzyła ją i prowadzi od samego początku Maria Hasiec – absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Pracownia wykształciła około 140 osób, które poznały nie tylko technikę batiku ale i bogactwo indonezyjskiej kultury. Prace słupskiej młodzieży wystawiane są w Polsce, brały udział w krajowych i międzynarodowych konkursach, zdobywały nagrody. W Indonezji zorganizowanych było 5 wystaw batików ze słupskiej Pracowni. Prezentowane były również na wystawach zbiorowych w Czechach, na Litwie, Egipcie, Hiszpanii i USA oraz jako odrębne prezentacje Pracowni w Rosji i Danii.

 

Na wystawie zaprezentowane zostaną: batiki wykonane przez dzieci i młodzież z Pracowni Batiku SOK, oryginalne tkaniny batikowe z Indonezji z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, materiały i przyrządy używane do wykonania batiku w Indonezji, wzory tkanin batikowych z Jawy, zdjęcia z Indonezji, płaskorzeźby, instrumenty itp. obiekty, materiał dokumentujący działalność słupskiej Pracowni oraz materiały i przyrządy używane do wykonywania batików w słupskiej Pracowni Batiku.

 

 

Serdecznie zapraszamy! 

Image