Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-Wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 09:30-17:00


Dni Kultury Chrześcijańskiej

 

„KU WOLNOŚCI WYSWOBODZIŁ NAS CHRYSTUS” (Ga 5,1)

 

 

Słupsk 5 – 19 października 2009 r.

 

 

5.X (poniedziałek)

godz.18.00 -  kościół pw. Św. Faustyny Kowalskiej ul. Konarskiego 17

Msza święta odpustowa z homilią ks. dr. Zygmunta Czai„Źródła radości w duchowości św. Faustyny”

godz. 16.00 - kościół Mariacki

Nabożeństwo Różańcowe - odmawianie najdłuższego na świecie Różańca z Górki Klasztornej

 

6.X (wtorek)

od godz. 16.00 - kościół Mariacki

Nabożeństwo Różańcowe - odmawianie najdłuższego na świecie Różańca z Górki Klasztornej

 

7.X (środa)

od godz. 16.00 - kościół Mariacki

Nabożeństwo Różańcowe

godz. 18.00 - Kościół Mariacki

Msza świeta odpustowa z uroczystym poświęceniem różańców

godz.18.00 - kościół św. Maksymiliana M. Kolbe

Msza św. i koncert poświęcony Janowi Pawłowi II "Boże kwiaty" w wykonaniu  scholi  dziecięcej Maksymilianki"

 

8.X (czwartek)

godz.16.30 Muzeum Pomorza Środkowego

Wykład ks. dr. Henryka Romanika pt. „Pomorska Droga św. Jakuba

godz.18.00 kościół pw. Św. Ottona

Msza święta w intencji twórców kultury z homilią ks. dr. Henryka Romanika

 

9.X (piątek)

godz.17.00 - Herbaciarnia w Spichlerzu Richtera

Wieczór poezji pt.,, Przyszedłem Ci podziękować "-życie i twórczość  księdza Jana Twardowskiego w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 pod kierunkiem Izabeli  Drużba, Anny Kabatek i Violetty Wójcik

godz.19.00 – parafia M.M. Kolbego – dom parafialny

Projekcja filmu pt. „Prymas Tysiąclecia”

godz. 19.00 - kościół pw. Św. Józefa - Diecezjalna Diakonia Muzyczna

„AD ALBERTUS” - koncert dedykowany pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II w rocznicę wyboru

 

10.X (sobota)

godz.10.00 - 17.00 - Gimnazjum nr 2 ul. Sobieskiego

Turniej Koszykówki Dziewcząt im. Laury Vicunia

Startują: Salos Szczecin, Salos Czaplinek, Basket Miastko,UKS Kielno i Salos Słupsk.

godz.17.00 - parafia Prawosławna św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Krasińskiego 5

Wykład ks. Mariusza Synaka „Święty Arcybiskup Łukasz Wyznawca - droga do wolności”

 

11.X (niedziela)

IX DZIEŃ PAPIESKI –„Jan Paweł II - Papież Wolności”

godz. 12.00 - kościół garnizonowy pw. św. Pawła Apostoła, ul. Westerplatte 44

Msza św. i otwarcie wystawy pt. „Błogosławiony książę August Czartoryski”

godz.10.00-15.00 Gimnazjum nr 2 ul. Sobieskiego

Turniej Koszykówki Dziewcząt im. Laury Vicunia

godz.17.00 – „Civitas Christiana” ul. I .J .Paderewskiego 9

Spotkanie z Robertem Tekieli – dziennikarzem radiowym i telewizyjnym pt. „ Horoskopy, homeopatia, pierścienie Atlantów, bioenergoterapia - co Kościołowi do tego?”

godz. 20.00 - kościół Mariacki

Spotkanie Roberta Tekieli z młodzieżą

 

12.X (poniedziałek)

godz. 19.00 - parafia Maksymiliana M. Kolbe – dom parafialny

Projekcja filmu „Generał Nil”

 

13.X (wtorek)

godz.16.30 - „Civitas Christiana”  ul. I. J. Paderewskiego 9

Otwarcie wystawy „Ród Zamoyskich  w służbie Bogu i Ojczyźnie” i prelekcja mgr Joanny Olbert z Rumii o „Wielkich Rodach: Zamojskich i Czartoryskich”

 

14.X (środa)

godz.18.00 - kościół pw. św. Maksymiliana M. Kolbe 

Msza św. i prelekcja "I tak mi się przedstawiło życie Nazaretu" (bł. Franciszka Siedliska): 25 lat posługi Sióstr Nazaretanek w Parafii pw. św. M.M. Kolbe w Słupsku

godz.18.30 - kościół pw. św. Faustyny - wykład ks. dr. Zygmunta Czai pt. „Wychowanie do wolności według Jana Pawła II”

 

15.X (czwartek)

godz. 18.00 - kościół  pw. Maksymiliana M. Kolbe

Msza święta i montaż słowno -muzyczno-multimedialny pt. „To jest nasza Ojczyzna - to jest nasze być i nasze mieć” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich pod kierunkiem Izabeli Drużba, Anny Kabatek i Violetty Wójcik

 

16.X (piątek)

Słupski  Dzień Sługi Bożego Jana Pawła II i Kardynała Ignacego Jeża

godz. 13.00- Starostwo Powiatowe w Słupsku- Sala Konferencyjna

Uroczystości i otwarcie wystawy fotograficznej poświęconej kardynałowi Ignacemu Jeżowi

godz. 18.00 - Kościół klasztorny pw.  św. Ottona

Msza święta w intencji Jana Pawła II i kardynała Ignacego Jeża

godz.19.00 - koncert muzyczny Jana Oberbeka z Krakowa w hołdzie Janowi Pawłowi II i Kard. Ignacemu Jeżowi

Po koncercie modlitwa i zapalenie zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II

 

17.X (sobota)

godz. 11.00 - kościół pw. Św. Rodziny ul. Grottgera

Uroczystość wręczenia nagród i wystawa pokonkursowa „Mój kościół na Pomorzu”

 

18.X (niedziela)

godz.10.30 - kościół Ewangelicko – Augsburski  św. Krzyża, ul Słowackiego

Nabożeństwo Ekumeniczne

godz. 11.00 – „Civitas Christiana” ul. I.J. Paderewskiego 9

Miting otwarty AA „Bóg znalazł mnie na ulicy” – świadectwo przemiany Henryka Krzoska ze Szczecina

godz.14.00 – kościół pw. NSPJ, ul. Armii Krajowej

Msza święta w 25 rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

godz. 19.00 - kościół Ewangelicko – Augsburski św. Krzyża, ul. Słowackiego

koncert na wiolonczelę i skrzypce w wykonaniu Adama i Jana Roszkowskich

 

19.X (poniedziałek)

godz.18.00 - kościół pw. Maksymiliana M. Kolbe

Msza święta

godz. 19.00 - parafia Maksymiliana M. Kolbe – dom parafialny

Projekcja filmu „Popiełuszko”