Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-Wtorek: nieczynne
Środa-Niedziela: 10:00 - 16:00


Miło nam poinformować, że słupskie muzeum wraz z dwoma naszymi oddziałami w Klukach i Swołowie przystąpiło do akcji promocyjnej Kolei Mazowieckich pt. „Koleją do Kultury”. Akcja promuje przejazdy z centralnej Polski nad Bałtyk pociągiem „Słoneczny”. Pociąg kursuje na trasie Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia i zatrzymuje się w Trójmieście i Słupsku, codziennie od 24 czerwca do 3 września 2017 r. W pociągu można bezpłatnie przewieźć psa lub rower.

Podróżni, którzy zdecydują się na podróż nad morze „Słonecznym”, kupując bilet na pociąg, w ramach akcji „Słoneczny wysyp rabatowy” otrzymają kartę rabatową, na podstawie której mogą skorzystać ze zniżek w wybranych instytucjach kultury i punktach gastronomicznych na terenie Trójmiasta, Słupska i Ustki.

Każda z osób odwiedzających nasze muzeum otrzyma rabat na bilet wstępu w wysokości 1 zł.

W tym roku pociąg „Słoneczny” wyruszył już po raz 13. Nasze muzeum pojedzie nim po raz pierwszy. Ze słupskich instytucji kulturalnych do akcji przystąpiła także Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej. Wspólne podróże cieszą się popularnością, gdyż turystów podróżujących nad polskie morze przybywa. Od momentu uruchomienia w 2005 r., w ciągu dwunastu edycji, w podróż „Słonecznym” wybrało się ponad 960 tysięcy osób.

Pierwszy wakacyjny przejazd pociągiem odbył się w sobotę 24 czerwca 2017 r. W jego trakcie władze muzeum podpisały umowę o współpracy z Zarządem Spółki Koleje Mazowieckie – KM.

Wykaz placówek, w których obowiązują zniżki, rozkład jazdy i cennik biletów można sprawdzić na stronach:
http://sloneczny.mazowieckie.com.pl/
http://dokultury.mazowieckie.com.pl/