b_150_0_16777215_00_images_stories_2013_wokol_murow_foto_serwis.jpg

Wokół murów. Kopie dawnych pocztówek ze zbiorów Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Uwaga! Wystawa dostępna tylko do 2 października!

Na 41 kopiach pocztówek (powiększonych do formatu A4) można zobaczyć dawne mury miejskie wpisane w panoramę miasta. Zaprezentowane zostaną, istniejące do dziś, budynki obronne – Nowa Brama, zamek, Baszta Czarownic. Będzie można zobaczyć także fragmenty obwarowań, po których zostało jedynie wspomnienie – urokliwe zaułki wzdłuż murów przy ul. Francesco Nullo, furtę nieopodal dawnego kościoła zamkowego.

Oglądając wystawę warto również zwrócić uwagę, że dawne budowle obronne, z biegiem lat, nie tylko traciły na znaczeniu. Słupski zamek czy Baszta Czarownic w ostatnich dziesięcioleciach zdecydowanie zyskały na urodzie. Poddane starannym remontom i adaptacji na nowe cele, stały się współczesnymi symbolami miasta.

Wystawie towarzyszy ulotka z tekstem przybliżającym historię słupskich murów miejskich.

Wystawę można oglądać od 29 lipca.

Wstęp wolny.

Wernisaż wystawy: 29 lipca 2014 godz. 12.00 w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera.

Serdecznie zapraszamy!