Edukacja na starej fotografii

Otwarcie 5 listopada o godzinie 12.00

w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera

Wystawa będzie prezentowana do początku stycznia 2014 r.

Helena Szpilewska Muzeum w Słupsku

Wystawa przygotowana przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

we współpracy z Centrum Edukacyjnym Technik.

Technik Muzeum w Słupsku

Na otwarcie zostali zaproszeni „bohaterowie” niektórych zdjęć, zarówno uczniowie i uczennice jak i nauczyciele, a także potomkowie osób, które można zobaczyć na fotografiach, spodziewamy się więc wielu ciekawych opowieści o dawnym szkolnictwie w Słupsku i okolicach.

Mamy nadzieję, że dzięki wystawie przypomną sobie Państwo jak wyglądały kiedyś ważne, oficjalne wydarzenia szkolne, ale także chwile rozrywki i zabawy. I oczywiście to jak wyglądaliśmy my i nasze dzieciństwo w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i… trochę później.

Wszystkich, którzy rozpoznają kogoś na zdjęciach prosimy o przekazanie tej informacji do Muzeum, np. drogą elektroniczną na adres muzeum@muzeum.slupsk.pl. Tą drogą prosimy także o przesyłanie skanów fotografii z czasów Państwa edukacji (koniecznie z dołączonym opisem), lub ich przynoszenie do Działu Edukacji i Promocji w Zamku w celu przekazania do zbiorów lub zeskanowania. Mile widziane są także każde inne wizerunki związane ze Słupskiem i okolicami, one również trafią do archiwów muzealnych, a część z nich pojawi się na wystawie w roku 2014.

Zdjęcia prezentowane na wystawie „Edukacja na starej fotografii” zgromadzono w drodze konkursu, wszystkie skany wzbogacą zbiory muzealne, natomiast na ekspozycji prezentowane są narodzone fotografie.