90 LAT POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

Wystawa prezentowana będzie w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku

od 05.07. do 15.09. 2013 roku.

Otwarcie wystawy 5 lipca o godz. 12.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku

90 lat Polskiego Związku Łowieckiego Muzeum w Słupsku

Wystawa 90 LAT POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGOma na celu przybliżenie zwiedzającym historię Polskiego Związku Łowieckiego, obchodzącego w tym roku 90-lecie powstania oraz kulturę grupy ludzi zawodowo i hobbystycznie zajmujących się łowiectwem. Wystawa adresowana jest do zwiedzających w każdym wieku. Dorośli zapoznają się z tematyką poprzez zdjęcia, eksponaty czy teksty informujące m.in. o tym, jak zostać myśliwym, kiedy i na jaką zwierzynę można polować czy też jakie kary grożą za kłusownictwo. Całość wzbogaci film ukazujący życie lasu, nakręcony przez członka PZŁ.

Z myślą o dzieciach przygotowano salę, w której będą mogły obejrzeć bajkę, bawić się w zgadywanki lub puzzle o tematyce leśnej.

Na wystawie prezentowane są eksponaty ze zbiorów Polskiego Związku Łowieckiego (m.in. sztandary, puchary), z Muzeum Pomorza Środkowego (m.in. monety, grafiki), Muzeum Regionalnego w Szczecinku (m.in. broń), z Nadleśnictwa Damnica i Nadleśnictwa Warcino (materiały edukacyjne) oraz od osób prywatnych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY