Muzeum Pomorza Środkowego

na Niedzielę Palmową w Swołowie

oraz do udziału

w I Pomorskim Konkursie

na Tradycyjną Palmę i Pisankę Wielkanocną.

Konkurs organizuje Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Mogą w nim wziąć udział osoby indywidualne, sołectwa, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia oraz wszyscy zainteresowani z terenu Pomorza Środkowego. Ma na celu podtrzymanie pomorskich tradycji wielkanocnych oraz kształtowanie zainteresowań plastyką obrzędową wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Konkurs zostanie rozegrany w dwóch kategoriach: Palma Wielkanocna i Pisanka Wielkanocna. Autorzy najpiękniejszych palm i pisanek otrzymają nagrody pieniężne.

Konkurs odbędzie się w Niedzielę Palmową 24 marca 2013 roku na terenie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie - Oddziale Etnografii Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Uroczyste rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród nastąpi o godz. 15.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie karty uczestnictwa.

Prosimy o pobranie regulaminu i karty zgłoszenia.

Zapraszamy!

Program Niedzieli Palmowej w Swołowie