Ferie luty 2013 Muzeum w Słupsku

11-24 LUTEGO 2013

w godzinach 12.00-14.00

WSTĘP 4 ZŁ (za dzień)

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy dla grup powyżej 10 osob!

Szczegółowych informacji udzielamy pod nr tel. 59 842 40 81 wew. 328 lub 306

e-mail: k.maciejewska@muzeum.slupsk.pl lub j.rutkowska@muzeum.slupsk.pl

11 LUTEGO, PONIEDZIAŁEK

„Maskarada” czyli słowo o dawnych zwyczajach karnawałowych. Podczas zajęć wykonamy niepowtarzalne maski karnawałowe.

12 LUTEGO, WTOREK

„Papierkowa robota” – warsztaty z czerpania papieru. Przeniesiemy się w czasy, kiedy papier był bardzo drogim tworzywem i nie można było go kupić w kiosku.

13 LUTEGO, ŚRODA

„Kaligrafia” - wcielamy się w rolę średniowiecznego skryby opisującego dawne dzieje. Na przygotowanych na poprzednich warsztatach kartach papieru czerpanego, spiszemy dzieje gęsim piórem.

14 LUTEGO, CZWARTEK

„Walentynkowe szaleństwo”kim był św. Walenty? Skąd pochodzi tradycja Święta Zakochanych? Jak to święto wygląda w innych krajach? Odpowiedzi na te pytania poznamy w trakcie robienia kart pocztowych metodą scrapbookinku.

Prowadzenie: Katarzyna Kołodziejska, Joanna Rutkowska

15 LUTEGO, PIĄTEK

„Imiennicy” – Dlaczego atrybutem św. Katarzyny jest koło? Co takiego zrobiła św. Barbara? Kim był św. Jakub?  - rzecz o patronach naszych imion - kim byli tak naprawdę? jak wyglądało ich życie codzienne? czy są dla nas wzorem?

16 LUTEGO, SOBOTA

„Wojowie” - cofamy się w czasie o 1000 lat i zostajemy wojami słowiańskimi oraz poznajemy sekrety wikingów.

17 LUTEGO, NIEDZIELA

„Piraci” - wyruszamy na poszukiwanie tajemnic i skarbów piratów Morza Bałtyckiego.

18 LUTEGO, PONIEDZIAŁEK

„Nie szata zdobi człowieka?” - rzecz o dawnych ubiorach i nowinkach modowych w Polsce i na Pomorzu.

19 LUTEGO, WTOREK

„Odbudowa miasta” - wcielimy się w architektów i budowniczych Słupska. Tworząc makietę starego miasta poznamy historię jego zabytków.

Prowadzenie: Katarzyna Kołodziejska, Joanna Rutkowska

20 LUTEGO, ŚRODA

„Poczta Słupsk” – kto wie, że Słupsk w XIX wieku był kolebką prężnie rozwijającej się poczty? Jak funkcjonowała poczta kiedy nie było znaczków pocztowych, kopert i stempli? Jak nadawano tajne wiadomości? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy wcielając się w rolę pocztmistrza dawnej słupskiej poczty.

21 LUTEGO, CZWARTEK

„Pisankowo” – warsztaty, w trakcie których w praktyczny sposób poznamy metody pisania i zdobienia jaj wielkanocnych.

Prowadzenie:, Katarzyna Kołodziejska, Joanna Rutkowska

22 LUTEGO, PIĄTEK

„Rycerze” - Słupski zamek opanowuje rycerstwo pomorskie. Dołącz do książęcej drużyny Gryfitów!

23 LUTEGO, SOBOTA

„Detektywi” – jaką tajemnicę skrywa słupski zamek? Tę zagadkę rozstrzygnąć mogą tylko mali detektywi badając historie i tajemnice zamkowych komnat.

24 LUTEGO, NIEDZIELA

„Urodziny Witkacego” – w 128 rocznicę urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza, poprzez aktywną zabawę poznamy jego ciekawe życie i twórczość.