Muzeum Pomorza Środkowego zachęca do zapoznania się z twórczością młodego słupskiego artysty, Tomasza Giczewskiego, którego od lat inspiruje Witkacy.

„Witkacy w sieci” to interpretacja wizualno-dźwiękowa obrazów Witkacego. Idea projektu polega na poszukiwaniu oryginalnych środków ekspresji artystycznej, koncentrując się na asymetrii twórczości Witkacego, której wybuchowa dynamika „kipi od sprzecznych napięć, ściera się, interferuje i łączy”. Proces tworzenia polegał a wykonaniu kompozycji muzycznej inspirowanej działami artysty, a następnie połączeniu kompozycji z animacją wybranej pracy Witkacego oraz jej udźwiękowieniu. W ten sposób powstało sześć odrębnych kompozycji muzyczno-wizualnych.Tworzenie muzyki było poszukiwaniem nowej formy, na eksperymentalnych instrumentach.

Większość instrumentów została skonstruowana samodzielnie, z wykorzystaniem np. materiałów budowlanych.

Prace pochodzą z największej na świecie kolekcji dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza - Witkacego znajdującej się w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci.

In the Mirror

Pejzaż australijski