SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-Wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
zaprasza na wystawę czasową

 „Święto muzyki - Festiwal Pianistyki Polskiej. Za kulisami festiwalu”

 31 sierpnia – 18 października 2020
Herbaciarnia w Spichlerzu Richtera

 

Wystawa towarzyszy 54 edycji Festiwalu Pianistyki Polskiej i prezentuje wycinki historii Festiwalu odbywającego się co roku w Słupsku, już od ponad półwiecza. Zobaczyć można na niej fotografie ze zbiorów prywatnych oraz kolekcji Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Zdjęcia przedstawiają nie tylko pianistów, ale i organizatorów FPP. Na fotografiach odnaleźć można postaci związane z festiwalem poczynając od jego wielkiego popularyzatora – Jerzego Waldorffa oraz pomysłodawcy i inicjatora – Andrzeja Cwojdzińskiego.
Tym razem prezentujemy kulisy festiwalu, czyli to, co dzieje się kiedy muzyka umilknie – rozmowy, składanie autografów, ale też wspólne zwiedzanie muzealnych wystaw i wycieczki w piękne, pomorskie plenery.
Nie sposób było uczcić wszystkich, którzy od pięćdziesięciu czterech lat dbają o poziom i renomę tego wyjątkowego, muzycznego wydarzenia. Ale najważniejsza jest przecież muzyka i związane z nią emocje, także te uchwycone na starych fotografiach.
W tym roku wybrane koncerty Festiwalu, m.in. w ramach „Estrady młodych”, będą odbywać się w Sali im. Barbary Zielińskiej w Białym Spichlerzu przy ul. Szarych Szeregów 12.

Program festwialu znajduje się na tej stronie.

 

b_562_849_16777215_00_images_gallery_zherbaciarni_fpp-2020-rgb_optimized.jpg