SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 12:00-15:00
Środa-Niedziela: 11:00-18:00


 b_658_282_16777215_00_images_Witkacy_konkursy_3330592_o.jpg

I MIĘDZYNARODOWY KONKURS LITERACKIEJ TWÓRCZOŚCI MŁODZIEŻY
„WITKACY. NAPISANE DZISIAJ”

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku jest partnerem pierwszej edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Młodzieży „Witkacy. Napisane dzisiaj”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Międzynarodową Organizację Soroptimist International Klub w Słupsku. Pozostałymi partnerami organizacyjnymi konkursu są: Instytut Witkacego – Witkacy!, Słupski Ośrodek Kultury, Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej - Teatr Rondo. Patronat nad konkursem objęła Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.
Konkurs ma za zadanie „stworzenia nowej przestrzeni debiutu dla nieprzeciętnie zdolnych młodych literatów, którzy nie boją się trudnych wyzwań”, a dla których inspiracją jest twórczość Stanisława Ignacego Witkiewicza. Skierowany jest do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich i innych ponadpodstawowych. Forma wypowiedzi literackiej jest dowolna, jednak ze wskazaniem na źródło inspiracji. Prace należy przysyłać do 10 marca 2020 na adres ww. szkoły. Termin rozstrzygnięcia konkursu nastąpi 20 kwietnia 2020. Wręczenie nagród odbędzie się 29 maja 2020 o godzinie 13.00 w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, w Sali im. Barbary Zielińskiej w Białym Spichlerzu.
Nagrodzone utwory poetyckie i prozatorskie znajdą się w publikacji podsumowującej konkurs, zostaną wydrukowane w ogólnopolskim półroczniku „Witkacy” i na Facebooku. Laureaci Konkursu otrzymają także Złote Zaproszenie do Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Dzieł S. I. Witkiewicza „Witkacy pod strzechy” – bez eliminacji, jakim podlegają pozostali uczestnicy. Więcej szczegółów na stronie konkursu na Facebooku: „Witkacy. Napisane dzisiaj. Konkurs Literackiej Twórczości Młodzieży”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Regulamin konkursu znajduje się na stronie tej

Więcej informacji na profilu na facebooku tutaj