zaprasza na wystawę plakatów

„Święto Wolności i Solidarności”

prezentowaną w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera
od 3 czerwca do 9 lipca 2019 roku

Wystawa przygotowana została z okazji 30. rocznicy przeprowadzenia pierwszych, częściowo wolnych wyborów w naszym kraju i odzyskania politycznej swobody po latach komunistycznego reżimu. Dzięki zasadom ustalonym podczas słynnych obrad Okrągłego Stołu, władze komunistyczne zezwoliły opozycji na obsadzenie części miejsc w sejmie i senacie. 4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze od ponad czterdziestu lat demokratyczne wybory. Wielka potrzeba zmian, niechęć obywateli do władzy PRL-owskiej, a także poparcie społeczne przesądziły o zwycięstwie „Solidarności”.

Dla przypomnienia tych wydarzeń, jak i etapów prowadzących do wolności, na ekspozycji zaprezentowano plakaty i afisze dotyczące różnych przejawów działalności NSZZ Solidarność w pierwszych latach istnienia oraz te, które związane są z samymi wyborami z 1989 roku. Nie zabraknie również słupskich akcentów.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

b_600_905_16777215_00_images_gallery_zherbaciarni_wito_Wolnoci_i_Solidarnoci_s.jpg