SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 12:00-15:00
Środa-Niedziela: 10:00-16:00


Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
zaprasza na wystawę

"Numizmatyka Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Monety obiegowe, kolekcjonerskie oraz próbne"
Wystawa ze zbiorów Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Wystawa prezentowana będzie w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku od 8 maja do 6 października 2019.

Od środy, 8 maja do 6 października 2019 roku w Zamku Książąt Pomorskich, w małej sali wystaw czasowych, prezentowana będzie wystawa pod tytułem „Numizmatyka Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Monety obiegowe, kolekcjonerskie oraz próbne”.
Ekspozycja „Numizmatyka Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej” to kolejna z cyklu wystaw prezentująca zbiory Gabinetu Numizmatycznego Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Tym razem widzowie będą mieli okazję zapoznać się z kilkuset monetami powstałymi w latach od 1949 do 1989 roku. Słupskie muzeum jest jedną z placówek w kraju, które rokrocznie otrzymują od Narodowego Banku Polskiego emisję monet z całego roku. Dzięki temu mamy możliwość zaprezentowania Państwu nie tylko monet obiegowych i kolekcjonerskich, ale także próbnych, o wzorach, które nigdy nie weszły do obiegu, co pozwala prześledzić cały dorobek menniczy doby PRL-u. Wśród prawie pięciuset monet zaprezentowanych na wystawie to właśnie monety próbne wykonane z niklu są grupą najliczniejszą i najciekawszą.
Wystawie „Numizmatyka Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Monety obiegowe, kolekcjonerskie oraz próbne” towarzyszy ilustrowany katalog. Komisarzem wystawy, autorem katalogu oraz scenariusza jest Katarzyna Pągowska, adiunkt w Dziale Historyczno-Artystycznym.

Serdecznie zapraszamy!

b_600_842_16777215_00_images_gallery_monety_Numizmatyka_PRL_plakat_s.jpg