Środa-Niedziela: 10:00-16:00

serdecznie zaprasza na wystawę czasową
W sklepie i na straganie. Kopie pocztówek dawnego Słupska ze zbiorów MPŚ w Słupsku
prezentowaną w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera

Na najnowszej wystawie kopii kart pocztowych prezentujemy 43 powiększone kopie pocztówek o tematyce związanej z handlem w przedwojennym Słupsku. Zobaczyć na nich można trzy główne place handlowe: Stary Rynek, Rynek Rybacki i Rynek Wełniany, a także liczne, kameralne uliczki usiane niezliczoną ilością sklepów. Na kartach pocztowych widać gęsto zabudowane, tętniące życiem miasto, urokliwe szyldy reklamowe i zachęcające do zakupów witryny. Całość ukazuje obraz nieistniejącego dziś miasta. Spora część widocznych na pocztówkach kamieniczek została wyburzona, te które ocalały w sporej mierze straciły swój urok. Modne w ostatnich latach sklepy wielkopowierzchniowe skupiły handel w kilku zaledwie punktach w mieście.

Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny

15 października 2018 – 15 stycznia 2019 roku, codziennie w godzinach od 10:30 do 21:00
Herbaciarnia w Spichlerzu Richtera w Słupsku