Państwowa Szkoła Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Słupsku
zaprasza na
Wiosenny koncert kameralny na flet i fortepian ,,Muzyka łączy wszystkich"

Wystąpią: Iwona Brosz, Berten D'Hollander, Medea Berianidze
11 kwietnia 2019 r. o godz. 18:00 w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku

Iwona Brosz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz LUCA School of Arts (Belgia). Równocześnie ze studiami magisterskimi z kameralistyki odbywała studia podyplomowe w klasie fletu prof. Bertena D’Hollandera, które ukończyła z wyróżnieniem. W trakcie studiów była asystentką w klasie fletu prof. D’Hollandera, od ukończenia nauki jest zapraszana jako wykładowca Letniej Akademii Muzyki w Marchin (Belgia). Swe umiejętności szkoliła na licznych kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą, szlifując zarówno repertuar solowy, kameralny, jak i orkiestrowy, u takich mistrzów, jak P. L. Graf, R. Winn, R. Aitken czy A. Nicolet. Będąc wszechstronną flecistką prowadzi bogatą działalność koncertową w zespołach orkiestrowych i kameralnych. Obecnie prowadzi klasę fletu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Słupsku, jak również kursy mistrzowskie i warsztaty fletowe na każdym poziomie edukacyjnym. Od wielu lat współpracuje ze znakomitą pianistką Medeą Berianidze, z którą z wielką satysfakcją wykonuje najpiękniejsze utwory repertuaru na flet i fortepian.
Berten D'Hollander prowadzi klasę fletu w LUCA School of Art w Leuven (Belgia), którą objął już w wieku 25 lat. Przez wiele lat był też profesorem w Musikhochschule w Kolonni (Niemcy) i w Aachen (Niemcy). Jako wybity i wszechstronny muzyk, poruszający się swobodnie w repertuarze każdej epoki, piastuje stanowisko pierwszego flecisty w zespole muzyki współczesnej Ensemble Musiques Nouvelles. Profesor D'Hollander jest zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich przez konserwatoria w całej Europie. Bogata działalność pedagogiczna nie przeszkadza mu jednak koncertować jako solista i kameralista. Ma na swoim koncie udział w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych (m.in. na festiwalu Warszawska Jesień), wykonań i prawykonań koncertów solowych z towarzyszeniem orkiestry oraz w zespołach kameralnych. Wydana w zeszłym roku solowa płyta „Fantazji” Georga Philippa Telemanna spotkała się z uznaniem krytyki i melomanów.
Medea Berianidze to gruzińska pianistka mieszkająca w Polsce. Ukończyła Państwowy Konserwatorium w Tbilisi i odbyła staż podyplomowy w Moskiewski Konserwatorium im. P. Czajkowskiego. Od 1993 r. pracuje w Instytucie Muzyki AP w Słupsku jako starszy wykładowca i w PSM w Słupsku jako nauczyciel dyplomowany. Występuje jako solistka, kameralistka i akompaniator. Koncertuje ze znanymi śpiewakami i instrumentalistami. Gra w duecie ,,BeBe Piano Duet. Za swoją pracę artystyczną i pedagogiczną w 2016 r. otrzymała honorową odznakę od MKiDN ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Posiada także nagrodę i dyplom od Ministra Kultury Gruzji i podziękowanie i medal pamiątkowy od Prezydenta Miasta Słupsk w 100 lecie Słupskiego Ratusza.

Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.