Słupskie muzeum, jak co roku, zaprasza

na Ferie zimowe w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

codziennie od 16 do 29 stycznia 2017 r.
w godzinach od 12.00 do 14.00.

Jak zawsze przygotowaliśmy 14 tematów, codziennie odbywają się inne zajęcia.

Wstęp na jedno spotkanie – 5 zł
(Uwaga! Zajęcia 29 stycznia będą nieodpłatne – zapraszamy dzieci z rodzicami)

Dla dzieci przychodzących indywidualnie nie obowiązują zapisy.
Grupy zorganizowane przyjmowane są wyłącznie w innych terminach po uprzednim ustaleniu telefonicznym:
59 842 40 81 lub drogą e-mailową: muzeum@muzeum.slupsk.pl

b_150_0_16777215_0_0_images_gallery_dzieci_DSC_3520.JPG

b_150_0_16777215_0_0_images_gallery_dzieci_DSC_3507-c.jpg

TEMATY ZAJĘĆ:

16 stycznia (poniedziałek) – „Smaki sztuki” – czy kolor ma smak, czy słowa mają zapach, czy muzyka ma kształt? Na te i inne pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź uczestnicząc w zajęciach praktycznych. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję, w dosłownym znaczeniu tego słowa, posmakować sztuki oraz stworzą własne niepowtarzalne współczesne dzieło, które z pewnością ułatwi percepcję i pozwoli zrozumieć jakże niezrozumiałą sztukę abstrakcyjną.
Dla dzieci od 8 do 15 lat.

17 stycznia (wtorek) – „Gliniane srebra” – w małym rzemieślniczym zakładzie dzieci wykonają glinianą łyżkę oraz oznakują ją wzorując się na cechach złotniczych znajdujących się na sztućcach. (Zajęcia towarzyszą wystawie czasowej „Bon appétit. Zabytkowe sztućce, ich historia, kształty i przeznaczenie”).
Dla dzieci od 6 do 12 lat.

18 stycznia (środa) – „Sztućców szczęk” – planszowa gra wielkoformatowa, gry i zagadki związane z kulturą stołu. (Zajęcia towarzyszą wystawie czasowej „Bon appétit. Zabytkowe sztućce, ich historia, kształty i przeznaczenie”). Dla dzieci od 6 do 12 lat.

19 stycznia (czwartek) – „Ozdoby stołu” – jak sprawić, aby serwowane danie wyglądało bardziej apetycznie? Wystarczy przyjść na warsztaty, podczas których uczestnicy poznają tajniki ozdabiania stołu. (Zajęcia towarzyszą wystawie czasowej „Bon appétit. Zabytkowe sztućce, ich historia, kształty
i przeznaczenie”). Dla dzieci od 8 do 15 lat.

20 stycznia (piątek) – „W blasku świec” – w trakcie zajęć dzieci poznają sposoby oświetlania pomieszczeń przed erą elektryczności oraz wykonają ozdobny lampion oraz świecę z wosku pszczelego. Dla dzieci od 6 do 12 lat.

21 stycznia (sobota) – „Pamiętamy o przodkach. Coś dla babci i dziadka” – wykonywanie „zabytkowej” kartki ozdobnej techniką iris folding z elementami średniowiecznej kaligrafii.
Dla dzieci od 9 do 15 lat.

22 stycznia (niedziela) – „Warsztaty plotkarskie, czyli co można wypleść z...” – w trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób powstawały ubrania i ich ozdobne elementy, a także sami wykonają bransoletkę lub plecioną podkładkę pod kubek.
Dla dzieci od 8 do 15 lat.

23 stycznia (poniedziałek) – „Gotyk na wyciągnięcie ręki – papierowe maswerki” – dzieci wcielą się w dawnych architektów i wykonają projekt dekoracji budowli średniowiecznej w oparciu o wzory architektury gotyckiej.
Dla dzieci od 10 do 15 lat.

24 stycznia (wtorek) – „Sekretne życie sztućców” – czy sztuka nakrywania do stołu musi być nudna? Nie! Ożywmy te piękne przedmioty tworząc film poklatkowy o życiu sztućców. (Zajęcia towarzyszą wystawie czasowej „Bon appétit. Zabytkowe sztućce, ich historia, kształty i przeznaczenie”).
Dla dzieci od 8 do 15 lat.

25 stycznia (środa) – „Słupscy osadnicy” – planszowa gra wielkoformatowa, w której uczestnicy wcielają się w powojennych osadników wędrujących wśród ruin miasta, w poszukiwaniu domu i pracy. W międzyczasie natykają na liczne przeszkody, ale także pomoc i życzliwość innych mieszkańców.
Dla dzieci od 7 do 12 lat.

26 stycznia (czwartek) – „Projektowanie własnego herbu” – poznawanie wszystkich elementów herbu polskiego, znajdowanie przedmiotów z herbami w muzeum i życiu codziennym, przygotowanie projektu własnego herbu rodowego w oparciu o zasady heraldyczne i własne tradycje rodzinne oraz przenoszenie projektu na uprzednio przygotowaną tarczę herbową.
Dla dzieci od 8 do 15 lat.

27 stycznia (piątek) – „Już karnawał włożył maskę, drzwi otworzył z hukiem, z trzaskiem!” – wykorzystując skrawki materiałów i drobne przedmioty, które można znaleźć w każdym domu, dzieci wykonają maskę na karnawałowy bal. Poznają też tradycje i zwyczaje karnawałowe.
Dla dzieci od 6 do 10 lat.

28 stycznia (sobota) – „Bal u księżnej Anny” – zapraszamy księżniczki, rycerzy, superbohaterów i nie tylko na bal karnawałowy z tańcami, konkursami i mnóstwem dobrej zabawy.
Dla dzieci od 6 do 10 lat.

29 stycznia (niedziela) – „Sztuka sztućca” – zajęcia dla dzieci i dorosłych poświęcone kulturze stołu. Praktyczny kurs rozpoznawania sztućców, układania nakryć, przygotowywania stołu na różne okazje i serwowania potraw.
Dla dzieci od 6 lat w towarzystwie osób dorosłych.
UWAGA! JEDNORAZOWO WSTĘP NA TE ZAJĘCIA JEST NIEODPŁATNY!

Serdecznie zapraszamy!