Tej nocy nie warto spać !

27 sierpnia (sobota) o godzinie 19:00 słupski ratusz otwiera swoje podwoje!

To jedyna okazja w roku, by po zmroku zwiedzić zakamarki magistratu. Mieszkańcy i turyści będą mogli zajrzeć do Gabinetów Prezydentów i Przewodniczącej Rady Miejskiej, zasiąść w fotelu Prezydenta Roberta Biedronia lub wejść na wieżę ratuszową.

Zapraszamy w imieniu Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, które włącza się w prowadzenie zajęć dla mieszkańców.

b_500_705_16777215_0_0_images_gallery_plakat-noc-696x980.jpg

W wyjątkowej atmosferze warto będzie zobaczyć ekspozycje wielkoformatowych prac malarskich grupy z Teatru Rondo, obrazy malarki Bogumiły Godyń, prace uczniów z Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Technicznych, wystawę zdjęć 50. Lat Festiwalu Pianistyki Polskiej, wystawę kronik i insygniów Urzędu Stanu Cywilnego, wystawę prac Batiku ze Słupskiego Ośrodka Kultury, Historii rozwoju sprzętu geodezyjnego oraz ciekawą wystawę „Mały Paryż. Przedwojenna architektura miejska Słupska” przygotowaną prze Archiwum Państwowe w Koszalinie Odział w Słupsku.

Zaproponujemy wiele ciekawych projekcji filmowych m.in.: dokumentalny film przedstawiający historię 10. edycji festiwalu młodych talentów Niemen Non Stop, Wirtualny spacer po słupskim ratuszu przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną czy filmy wyróżnione w konkursie Mój pomysł na film MCK.

Noc w ratuszu będzie również okazją do spotkania z miejskimi radnymi, którzy nie boją się trudnych pytań i szykują się do nocnej zmiany.

Dla małych i dużych otwieramy akademię zabaw, wystawę lalek Państwowego Teatru Lalki Tęcza, warsztaty cienia, kaligrafii – pisma gęsim piórem z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, przymierzalnię zbroi rycerskich, zabawy plebejskie z Bractwem Rycerskim Bogusława V, warsztaty ekologiczne z grami i konkursami z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Wodociągami Słupsk. Pracownicy miejskich spółek pogłębią naszą wiedzę o segregacji odpadów i oszczędzaniu wody. Spragnieni przygód wejdą w klimat grozy i czarów z Tiną Papisten, Harrym Potterem bądź wysłuchają mrocznych historii Słupska znanej lokalnej pisarki Jolanty Nitkowskiej- Węglarz. Młodzi adepci sztuki teatralnej zaprezentują powarsztatowy spektakl “...Wasze ciche siostry”. Chętni spróbują swoich sił na perkusji lub wsłuchają się w dźwięki muzyki klasycznej granej przez przedstawicieli Słupskiej Sinfonietty.

Na dziedzińcu ratusza warto zobaczyć pokaz mody autorskiej kolekcji dziecięcej i damskiej projektantów Anny Nadstawnej “Merger” i Łukasza Sieniuć Więckowskiego “LSW”. Tuż obok, w Pałacu Ślubów czekać będzie nietypowa atrakcja przygotowana przez Urząd Stanu Cywilnego i słupskie salony sukien ślubnych, na którą zapraszamy nie tylko tych, przed którymi najważniejszy dzień w życiu.

W drugą Noc Ratusza nie zabraknie dobrej muzyki. Dwa doskonałe koncerty w sali sesyjnej 211. Zapraszamy na koncert słupskiego zespołu WhitePin i znanego zespołu folkowego ZgagaFari. Niech przedsmakiem atrakcji będzie także zapowiedź wizyty Violetty Villas, która koncertować będzie na ratuszowych korytarzach.

W wydarzenie włączyło się również Schronisko dla zwierząt, które zachęcać będzie do adopcji, a jego podopieczni odwiedzą dziedziniec ratusza podczas imprezy.