Zapraszamy na drugi w tym roku Jarmark Gryfitów.

Już w najbliższą niedzielę, 10 lipca 2016 r. w godz. 11.00 – 15.00 na Rynku Rybackim przy Spichlerzu Richtera odbędzie się jarmark pod hasłem:

"Chrońmy rodzimą przyrodę"

Gospodarzem jarmarku będzie Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku.

Zaprosiliśmy do współpracy kilka instytucji, w tym Nadleśnictwo Leśny Dwór, które na swoim stoisku przygotuje dla Państwa gry i zabawy związane z przyrodą, z nastawieniem na nasze rodzime drzewa. Będzie można spróbować sił w konkursie na rozpoznawanie sadzonek drzew oraz rodzajów drewna. Dowiedzą się Państwo także, które gatunki rosnące w naszych lasach są obce i skąd się u nas wzięły.

Na stoisku Wodociągów Słupsk sp. z o. o., wszystko o wodzie i z wodą. Będzie można skosztować wody z głębinowych słupskich ujęć, wziąć udział w konkursach i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z działalnością oczyszczalni ścieków w Słupsku.

Słowiński Park Narodowy zaprezentuje Państwu natomiast swoje niewątpliwe walory i zachęci do odwiedzenia oraz udziału w zabawach i konkursie przyrodniczym.

Gminny Ośrodek Kultury w Dębnicy Kaszubskiej starszych zaprosi na mrożoną kawę, dzieci do kącika plastycznego i na występy lokalnego zespołu.

Gospodarze, czyli Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych, przygotuje dla odwiedzających stoisko, na którym będzie można dowiedzieć się wszystkiego o żyjącym w naszych wodach raku szlachetnym, niestety wymierającym oraz o jego wrogu, amerykańskim raku pręgowatym. Pracownicy parku przygotują także stoiska o nietoperzach, roślinach inwazyjnych, makrofitach czyli roślinach wodnych z naszej rzeki. Ponadto będzie można zasięgnąć informacji, gdzie warto wybrać się na weekendową wycieczkę do Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”.

Przyjdź i baw się razem z nami.

Jarmarki Gryfitów współfinansowane są przez Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.

b_200_168_16777215_0_0_images_gallery_JARMARKIGRYFITOW_cer_logo-aktualne.jpg