Tymon Przedszkolak i skarby

Tymon Przedszkolak to znany słupski poszukiwacz skarbów.

Mama Tymona przyprowadziła go dzisiaj do Muzeum i proszę, od razu znalazł skarb: Bardzo Stare Monety w Bardzo Starej Skrzyni.

„To na pewno skarb piratów!” powiedział nasz poszukiwacz.

Image

Chcesz się przekonać czy miał rację? Przyjdź do naszego Muzeum!

Zachęcony pierwszym sukcesem Tymon Przedszkolak prowadził dalsze badania. „Co to za dziwny mebel, Mamo?”

Image

Chcesz zobaczyć czy stara chrzcielnica kryje w środku jakiś sekret? Sprawdź w naszym Muzeum!

Nagle Tymon usłyszał tajemnicze chrzęsty. „To na pewno duchy tego Zamku!”  zawołał i pobiegł sprawdzić. Zjawy okazały się bardzo przyjacielskie i pozwoliły Tymonowi zrobić sobie z nimi zdjęcie. Niestety, jak to duchy były niewidzialne, więc na fotografii widać tylko zbroje, w które były ubrane.

Image

Zjawy poprosiły Tymona Przedszkolaka o pomoc. Co trzy lata, trzy miesiące i trzy dni nawiedzały słupski Zamek Książąt Pomorskich szukając swojego dawnego przyjaciela - Pogańskiego Bożka. Czy Tymon mógłby pomóc im go odnaleźć?

A Ty potrafiłbyś znaleźć Pogańskiego Bożka w naszym Muzeum?

Tymon zgodził się chętnie. Jako doświadczony poszukiwacz skarbów na pewno znajdzie go bardzo szybko. „Nie będę potrzebował Waszej broni” powiedział do duchów „Muzeum to bardzo sympatyczne miejsce”.

Image

„Tylko pamiętaj, wróć przed 16.00. O tej porze czar pryska i Muzeum zostaje zamknięte!” ostrzegły duchy.

Image

Tymon wyruszył na poszukiwania.

„Będę potrzebował dokładnej mapy. Dobrze, że w Muzeum jest mnóstwo takich rzeczy.”

Image

„Trzeba wszystko dokładnie sprawdzić. Pogański Bożek mógł się schować za piecem. Albo pod maszyną do szycia.”

Image

Doświadczony poszukiwacz skarbów umie znaleźć skarby w Muzeum nawet szukając czegoś całkiem innego. Bo doświadczony poszukiwacz skarbów, taki jak Tymon Przedszkolak wie, że prawdziwy skarb to nie tylko złoto i diamenty. Czasami najcenniejszym znaleziskiem jest kawałek Bardzo Starego Garnka albo mała szpileczka.

Image

A Ty umiesz znaleźć szpilkę w gablotach naszego Muzeum? Przyjdź i sprawdź!

Nagle ktoś zawołał „Hej, Tymonie Przedszkolaku, popatrz w górę”.

Image

Tymon spojrzał i zobaczył Bardzo Piękną Panią, która unosiła się pod sufitem. W słupskim Zamku jest naprawdę dużo tajemniczych (ale bardzo miłych) zjaw.

Image

„Tymonie Przedszkolaku, wiem, że jesteś znanym poszukiwaczem skarbów. Wiem, ze cenisz i chronisz wszystko co jest stare, nawet gdy wygląda bardzo niepozornie. Dlatego pomogę Ci odnaleźć Pogańskiego Bożka. Znajdź malutką armatę i idź w kierunku, w którym skierowana jest jej lufa. Gdy dojdziesz do ściany skręć w prawo. Pogański Bożek czeka na Ciebie kilka kroków dalej.”

Image

Znalezienie armaty to dla Tymona Przedszkolaka bułka z masłem. Nasz poszukiwacz zrobił tak jak mówiła mu Bardzo Piękna Pani i wiecie co – od razu trafił na Pogańskiego Bożka.

Image

„Dziękuję, Tymonie Przedszkolaku!” - zawołał Bożek. „Bardzo dziękuję, że mnie znalazłeś. Strasznie nudziło mi się bez moich przyjaciół. A może i Ty zostaniesz moim przyjacielem?” - zapytał Pogański Bożek i uśmiechnął się szeroko.

Image

A może i Ty chcesz zostać poszukiwaczem skarbów? Przyjdź do Muzeum, Pogański Bożek i jego przyjaciele czekają tam na Ciebie.